- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Azarov, “Ukrayna, uçak üretimine devam edecektir

Azarov, “Ukrayna, uçak üretimine devam edecektir sitemize 13 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.004 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Azarov, “Ukrayna, uçak üretimine devam edecektir

Ukrayna Başbakanı Nikola Azarov, ülkesinin “AN-70″ askeri nakliye uçağının üretimine Rusya’nın katılımı olmadan da devam edebileceğini söyledi.

Azarov, Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesinde düzenlenen, “Partilerarası İşbirliği Yuvarlak Masa Toplantısı”nda, “AN-70″ askeri nakliye uçağının üretimi konusunda anlaşma yaparak, çalışma başlattıklarını belirtti. Rus yetkililerin, askeri nakliye uçaklarının üretimini kendilerinin gerçekleştireceklerini açıkladıklarını dile getiren Azarov, “Ukrayna, uçak üretimine devam edecektir. Ürettiğimiz uçak şu an test sürüşü aşamasına gelmiştir. Bu aşama, uçağın yapımında sona gelindiği anlamını taşır” dedi. Azarov, Ukrayna ve Rusya’nın bu uçağı ortak bir çalışmayla geliştirdiğine, kendi ürettikleri uçağın ise 50 tondan fazla yük alabilme, kısa pistli havaalanlarından kalkış-iniş yapabilme özelliğine sahip olduğuna değinerek, “Ne Amerikalılar ne de Avrupalılar böyle bir makine yapamamıştır” diye konuştu.

An-70-nakliye-ucagi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz