- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Bekarlar Ukraynalı Kız Çalıştıramaz

Bekarlar Ukraynalı Kız Çalıştıramaz sitemize 05 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.148 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bekarlar Ukraynalı Kız Çalıştıramaz

Hürriyet gazetesinin yazarı ve Türkiye’nin önde gelen vergi hukuku uzmanlarından Prof. Dr. Şükrü Kızılot, gazetedeki köşesinde bir okurunun sorusuna vermiş olduğu cevapta bekâr erkeklerin ve çocuksuz ailelerin, evlerinde yabancı uyruklu kadın çalıştırmasına izin vermediğini söyledi.

İstanbul’dan Selçuk Ekesan, Şükrü Kızılot’a sorduğu soruda, “Bir haftalığına tatile gittiğim Ukrayna’da, dünyalar güzeli bir kız tanıdım ve adeta çarpıldım. Sayılı günler saat hatta dakikalar gibi geçti. Ona, kendisini Türkiye’ye çağıracağımı ve sürekli birlikte olacağımızı söyledim. Çok mutlu oldu. Türkiye’ye döndüğümde, onu evimde çalışacak diye Türkiye’ye getirmek istedim ancak ‘Bekar erkeklerin, evinde yabancı uyruklu kadın çalıştırması yasak’ diye reddettiler. Doğru mu?” demişti.

Prof. Dr. Şükrü Kızılot, okuruna verdiği cevapta “Üzüleceksiniz ama maalesef doğru! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bekar erkeklerin ve çocuksuz ailelerin, evlerinde yabancı uyruklu kadın çalıştırmasına izin vermiyor.” dedi.

ukraynali_kiz.jpq

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz