- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Efsane Lider “Hugo Chavez” Öldü

Efsane Lider “Hugo Chavez” Öldü sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 698 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez yaşamını yitirdi

Devlet Başkan Yardımcı Nicolas Maduro yaptığı açıklamada Chavez’in tedavisinde en zorlu saatleri geçirdiğini hugo-chavezbelirtmişti.

Başkent Caracas’taki bir askeri hastenede kemoterapi tedavisi gören Chavez’in sağlık durumunun akciğer enfeksiyonu nedeniyle kötüleştiği açıklanmıştı.

İlk kez Haziran 2011′de kanser teşhisi konulan Chavez, üç kez ameliyat olmuş, kanserin tekrarlaması üzerine aralıkta dördüncü kez ameliyat masasına yatmıştı.

58 yaşındaki Chavez, ekim ayındaki seçimde üçüncü kez devlet başkanı seçilmiş ancak hastalığı nedeniyle yemin törenine katılamamıştı.


ABD’Lİ DİPLOMATLAR SINIR DIŞI EDİLDİ

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Maduro, Chavez’in ölümden dış mihrakları sorumlu tuttu.

Maduro, Chavez’in hastalığının arkasında “Venezuela’nın ezeli düşmanlarının” çevirdiği gizli saklı işler olduğunu iddia etti.

Chavez’in ölüm haberinden birkaç saat önce Caracas hükümeti, ABD Büyükelçiliği’nde görevli iki askeri ataşenin Venezuela ordusu hakkında casusluk yaptıkları iddiasıyla sınır dışı edilmelerine karar verdi.

CHAVEZ ABD’Yİ SUÇLAMIŞTI
Venezuela Devlet Başkanı Chavez, tedavi gördüğü dönemde yaptığı bir açıklamada, Güney Amerikalı liderlerin son dönemde peş peşe kansere yakalanmasına ilişkin ilginç bir iddia ortaya atmıştı.


Bu durumu “son derece garip” bulduğunu belirten Chavez, ABD’nin “kanseri yaymak için yeni bir teknoloji geliştirmiş olabileceğini” öne sürmüştü. ABD ise Venezuela liderinin iddialarına tepki göstermiş, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland iddiaları “menfur ve korkunç” olarak nitelendirmişti.

 

 

hugo-chaves-e-fidel-cubachavez

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz