- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Bu Yıl Kiev Koşu Maratonunun sloganı, Boston için Koş Oldu

Bu Yıl Kiev Koşu Maratonunun sloganı, Boston için Koş Oldu sitemize 29 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.143 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Bu Yıl Kiev Koşu Maratonunun sloganı, Boston için Koş Oldu

4. Uluslararası Kiev Koşu Maratonu dün (28 Nisan) Pazar günü Kiev’de yapıldı.  Mihaylov Meydanı’ndan başlayan maratonun bu yılki sloganı ‘I run for Boston’ oldu.

Segodna.ua haberine göre; 5 km’lik mesafeyi seçen Katya isimli yarışmacı, ‘‘Maraton önceki gece Boston Maratonu’nun ne ile sonuçlandığını çok düşündüm ama sonra endişelenmek için bir nedenin olmadığı ile kendimi ikna ettim’’ diye konuştu. Boston Maratonu’na katılan Andrey Onistrat ise ‘‘Terör, korkunç ve anlamsız bir şey. Ben ve Valentina Hamayko, maratonu patlamalardan önce bitirdik ve olanlardan otelimizde haberlerden öğrendik. Boston maratonuyla ilgili her halükarda medyada haber çıkacaktı çünkü koşu maratonu büyük, ilginç ve bayram gibi bir olay. Kiev Maratonu’nun da bayram havası olmasını istiyorum’’ şeklinde konuştu.

‘‘Boston’dan sonra koşmak korkutucu gelmiyor, ne de olsa bugün Boston’da ölen ve yaralananlar için koşuyoruz’’ diyen Valentina Hamayko, ‘‘Ukrayna’da sportif hayatın ilerleyeceğini ümit ediyorum. 3,5 yaşındaki kızım bu maratona nasıl katılacağı ile ilgili bir haftadır konuşuyor. Sporcu çocukların sağlıklı bir genç nesle dönüşeceğine inanıyorum’’ dedi.

Maratonun en küçük katılımcısı, babasıyla katılan bir yaşını doldurmamış bir bebek oldu 14 aylık Mark ise 100 metrelik maratonu kendisi koştu.

Maratona toplam 2 bin 200 kişi başvurdu, koşuya ise 33 ülkeden 775 kişi katıldı. Maraton için radyo çalışanları, bankalar hatta emniyet güçleri bile kendi takımlarını kurdu.

Maraton birincisi 43 km’lik mesafede koşan Donetskli Andrey Naumov oldu. Naumov’un 2 saat 19 dakika ve 26 saniyelik koşusu dört yıllık maratonun rekoru oldu. Finişe kadar ayrıca maratonun en yaşlı katılıncısı 75 yaşındaki İsveçli Goth İvarsson de koştu. Viktor Şivarko ise 10 km’lik mesafeyi elinde Ukrayna bayrağı ile geçti.

KIEV-MARATON

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz