- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kırım Başbakanı Aksyonov’dan Müslümanlara kurban bayramı hediyesi

Kırım Başbakanı Aksyonov’dan Müslümanlara kurban bayramı hediyesi sitemize 07 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.184 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kırım Başbakanı Aksyonov’dan Müslümanlara kurban bayramı hediyesi

Kırım Başkan Vekili, Başbakan Sergey Aksyonov, Kurban Bayramı vesilesiyle Kırım Müslümanlarına 10 koyun bağışladı.

kirim

 

 

Koyunlar, Akmescit’te 5 Ekim’de Seyit Settar Camii’de teslim edildi. Etkinliğe Kırım Başbakan Yardımcısı Ruslan Balbek, Kırım Müftü Yardımcısı Ayder İsmailov katıldı.

 

Ruslan Balbek, “Bugün, Kırım Başkan Vekili Sergey Aksyonov adına bu bağış Kırım Müftülüğü aracığıyla geleneklere uygun olarak Kırım Müslümanlarına veriliyor. Bu çok eski bir gelenek. Kurban Bayramı, tüm Müslümanların en önemli bayramlarından biri” dedi.

 

Kırım yönetiminin, Kurban Bayramı ile ilgili tüm etkinliklere katılması gerektiğini ifade eden Balbek, “Bizim bugünkü görevimiz, tüm etkinlikleri desteklemek ve tüm Kırım sakinleriyle birlikte olmak” diye kaydetti.

 

Kurban Bayramı’nın Müslümanların kutladığını 2 önemli bayramdan birisi oladuğunu, Kurban Bayramı günlerinde hacca gidildiğini ve kurban kesildiğini vurgulayan Kırım Müftü Yardımcısı Ayder İsmailov, “Kurban Bayramı, camilerde bayram namazının kılınmasıyla başlar. Kurban Bayramı, kurban kesilmekle kutlanıyor, Kırım Müslümanları Bayramın ilk günleri kurban kesiyor. Ayırıca, kurban eti insanlara dağıtılıyor, yani kurban eti saklanmamalı, üçe bölünüp bir kısmı ailede bırakılıyor, kalan et, akrabalara, arkadaşlara, dinine bakmadan komşulara dağıtılıyor” dedi.

 

Kurban etleri eşit parçalara bölündü ve Kırım Müftülüğü’ne teslim edildi.

QHA

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz