- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kırım Türkleri Folklor ve Müzik Festivali 23-24 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara’da

Kırım Türkleri Folklor ve Müzik Festivali 23-24 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara’da sitemize 19 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 851 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kırım Türkleri Folklor ve Müzik Festivali 23-24 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara’da

Kırım Gelişim Vakfı, 23-24 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda (Balgat) Uluslararası Kırım Türkleri Folklor ve Müzik Festivali’ni düzenliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Türksoy’un katkılarıyla düzenlenen festivale girişler ücretsiz olacak. Konserler saat 11.00’de başlıyor.

Festival kapsamında Kırım’dan Teselli Halk Dansları Topluluğu, Elmas Halk Dansları Topluluğu ve Vatan Müzik Grubu, Türkiye’de Kırım Gelişim Vakfı Folklor Grubu, Ankara Üniversitesi Seymen Grubu, Ankara Üniversitesi Folklor Grubu, Romanya’dan Tekirgöl Halk Dansları Topluluğu ve Cansu Halk Dansları Topluluğu, Azerbaycan’dan Sema Reqs Grubu, KKTC’den Devlet Halk Dansları Topluluğu, Tataristan’dan Saydar Halk Dansları Grubu, Kazakistan’dan Güzel Sanatlar Akademisi, Kırgızistan’dan Adis Vokal Topluluğu sahneyi paylaşacak.

Uluslararası Kırım Türkleri Folklor ve Müzik Festivalinde, Türk Dünyasının birçok ünlü ses sanatçısı da boy gösterecek. Nogay Eli’nden Arslanbek Sultanbekov, Kırım’dan Dilaver Osman, Zöre Kadıyeva, Arzu İbrahimova, Zarema Rüstemovna, Halisa İlmiyevna, Edem Ebazeroviç ve Sevil Veliyeva, Türkiye’den Selma Agat, Romanya’dan Kamiran Maksutve Cengiz Kutluakay, Azerbayncan’dan Murshud İsgenderov ve Gülnar Gudratlı, Kazakistan’dan Temirlan Kendirbayev, Kırgızistan’dan Gülşan Mullakeldiyeva, KKTC’den Fatma Güvercin Türk coğrafyasının dört bir köşesinden en güzel müzik örneklerini sunacak.

kirim-musik-festivali.jpq

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz