- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Lutsenko, ‘‘Yeni Cumhurbaşkanı ve yeni ülke! İşte bu amaç bizi birleştirmeli

Lutsenko, ‘‘Yeni Cumhurbaşkanı ve yeni ülke! İşte bu amaç bizi birleştirmeli sitemize 14 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 613 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Lutsenko, ‘‘Yeni Cumhurbaşkanı ve yeni ülke! İşte bu amaç bizi birleştirmeli

Muhalefet partili Yuriy Lutsenko, ‘‘Yeni Cumhurbaşkanı ve yeni ülke! İşte bu amaç bizi birleştirmeli’’ dedi.

Lutsenko, Zerkalo Nedeli’ye verdiği demeçte ‘‘Bu hükümet ancak parlamento içi ve parlamento dışı muhalif güçlerin ve toplumun sağlıklı bireyleri birleştiğinde mümkün olacaktır. Ancak güçlerin sağlamlaştırması, rejime karşı kitlesel protestoları sağlayabilir. Kalabalıklar ve milletvekilleri şeklindeki yapay ayrımının olmayacağı zaman; gerçekten yeni bir ülkede yaşamak isteyen herkesin tek bir vücut olduğu zaman; tek bir programa dayanıldığı ve tek bir plana göre hareket edildiği zaman bu mümkün olacaktır’’ diye konuştu.

Şu an ülkenin yeni bir partiye ihtiyacı olmadığına vurgu yapan Lutsenko, ‘‘Tepesi liderli bir piramide değil çembere ihtiyaç var. Çünkü yuvarlak masa üyelerin eşitliğini gerektirir. Ve bu masayı nereye koyacağımıza ben değil hepimizin karar vermesi lazım’’ diye ekledi. Tahliye olunca muhalefet yönünü değiştireceği yönündeki konuşmalara cevap olacak Lutsenko, ‘‘Muhalefetin yönünü değiştirmeyi düşünmüyorum ancak siyasetin geometrisini değiştirmede yer almaya kendimi hazır hissediyorum’’ dedi.

Yuriy Lutsenko

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz