- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Mykola Azarov, Ukraynalıların Ruslara göre Güney Kıbrıs’ta yatırımı daha az

Mykola Azarov, Ukraynalıların Ruslara göre Güney Kıbrıs’ta yatırımı daha az sitemize 26 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 803 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Mykola Azarov, Ukraynalıların Ruslara göre Güney Kıbrıs’ta  yatırımı daha az

Troyka’nın Güney Kıbrıs’a mali yardım için banka mevduatlarına getirdiği vergi şartı Rus yatırımcıları korkuttu ancak Ukrayna kendileri için durumun o kadar da kötü olmadığını iddia ediyor. Ukrayna Başbakanı Mykola Azarov, Ukraynalıların Ruslara göre Güney Kıbrıs’ta daha az yatırımı olduğunu belirtti:

“Ukrayna için kaybın Rusya’dan daha az olacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden Rusya şartlara bu kadar tepki gösterdi. Bizim için Rus yatırımının etkileneceği kadar ciddi bir durum olmayacak.”

Ukrayna’daki düşünce kuruluşu CASE’ten Dmytro Boyarchuk ise Ukrayna’nın dolaylı da olsa bu vergilendirmeden etkileneceği görüşünde:

“Muhtemelen oligarklar ve iş adamları bir süre sonra yatırımlarını başka ülkelerdeki başka bankalara taşıyacaklar. Bu da Ukrayna’ya gelen yatırımların miktarını etkileyebilir.”

Kıbrıs, Ukrayna’daki en büyük yabancı yatırımcı. Ukrayna bankaları ise Kıbrıs’taki Ukrayna yatırımlarının 5 ile 20 milyar dolar arasında olabileceğini belirtiyor. Banka hesaplarının gizliliği ve birçok Ukraynalının da Kıbrıs vatandaşlığına geçtiği düşünüldüğünde kesin rakamları belirlemek oldukça zor.

kibrista-ekonomik-kriz

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz