- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Rus Kadın Polislere Mini Etek Ayarı

Rus Kadın Polislere Mini Etek Ayarı sitemize 27 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 4.494 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rus Kadın Polislere Mini Etek Ayarı

rus-kadin-polisler

İzvestiya gazetesi tarafından geçilen haberde, Rusya İçişleri Bakan Yardımcısı Sergey Gerasimov’un imzaladığı talimatname ile Rusya Polis Teşkilatı’nda çalışan memurlara üniformalarını söküp dikme, mini etek giyme, kırışık kıyafetlerle görev yapma ve perakende mağazalarda satılan ve tescilli olmayan üniformaları satın alma yasağı getirildiği bildirildi.

Ülkedeki tüm emniyet müdürlüklerine gönderilen söz konusu karar metinde, amirlerden emirleri altında çalışan personelin dış görünüşlerini ve tüm üniforma unsurlarını günlük olarak kontrol etmeleri isteniyor.

rus-kadin-polis

Söz konusu talimatname hususunda bilgi sahibi olan bir kaynak, gazeteye verdiği demeçte, polis memurlarının dış görünüşleri ile ilgili yönergeye uymamaları sebebiyle emniyet kurumlarının ve güvenlik güçlerinin halk nezdindeki otoritesinin düştüğünü ve imaj kaybına uğradıklarını kaydetti.

Bakanlık tarafından yürürlüğe konulan yeni talimatnamede, bazı polis memurlarının kirli ve rahat hareket etmeye olanak tanımayan kıyafetler ile görev yaptığı, üniformalarının şeklini kasten değiştirdikleri, bazı bayan memurların etek boylarını kısalttıkları ve üniforma yerine sivil kıyafet giydikleri, erkek memurların ise gömlek kollarını kısalttıkları ve yazlık keplerinin şeklini değiştirdikleri için söz konusu yasakların hayata geçirildiği belirtildi.

http://turkish.ruvr.ru/news/2014_06_26/rus-polislere-mini-etek-yasagi/

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz