- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Rusya Vatandaşlarını İkaz Etti!

Rusya Vatandaşlarını İkaz Etti! sitemize 12 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.264 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rusya Vatandaşlarını İkaz Etti!

putin

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, Rus vatandaşlarına ABD ile suçluların karşılıklı iade edilmesi sözleşmesi bulunan ülkelere gitmemeleri konusunda uyardı!

Çağrının Rusya karşıtı yaptırımların artmasından kaynaklandığı belirtildi.

Rus Dışişleri Bakanlığı açıklamalarında, son dönemde Amerikan yürütme organları veya polisleri tarafından birçok Rus vatandaşının gözaltına alındığı ifade edildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Kırım’ın uluslararası tüm kurallara ve BM tüzüğüne uygun olarak Rusya’ya bağlanmasını sebepsizce kabul etmek istemeyen ABD Hükümeti üçüncü bir ülkede Rus vatandaşlarını ’avlamaya’ çalışıyor. Daha sonra gözaltına alınan vatandaşların ABD’ye gönderilmesini ve

kirima_rusya_ukrayna

orada yargılanmasını talep ediyor. Herkesin bildiği gibi bu durum sebepsiz suçlamalarla son buluyor. İki ülke arasındaki durumu dikkate alırsak, Rus vatandaşlarına ABD ile suçluların iade edilmesi sözleşmesi bulunan ülkelere gitmemelerini önemle tavsiye ediyoruz.”ABD ile arasında suçlu iadesi anlaşması olan ülkelerin başında İngiltere, Türkiye, Tayland,İspanya, Polonya, Portekiz, İsrail, Yunanistan, Almanya, Güney Kore, Letonya ve Litvanya geliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : , , , ,