- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ UKRAYNA SEFERLERİNİ ARTTIRIYOR

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ UKRAYNA SEFERLERİNİ ARTTIRIYOR sitemize 04 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.027 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ UKRAYNA SEFERLERİNİ ARTTIRIYOR

Türk Hava Yolları,Ukrayna’nın merkezindeki Dnipropetrovsk, rakibi Pegasus Hava Yolları da ülkenin batısındaki Lviv şehirlerinde frekansları artırarak, iki ülke arasında bu şehirler için verilen kotaları doldurdular.

Avianews.com sitesine yer alan habere göre Ukrayna’nın 6 şehrine uçan Türk Hava Yolları, ülkenin merkezindeki sanayi şehri Dnipropetrovsk’ya yaptığı sefer sayısını 20 Mayıs’tan itibaren haftada 5’ten 7’ye çıkarıyor.

THY’nin rakibi Pegasus da Sabiha Gökçen Havalimanından yaptığı Lviv seferlerini 19 Mayıs’tan itibaren haftalık 3’ten 4’e çıkaracak. Aynı hatta Türk Hava Yolları da İstanbul Atatürk Havalimanından hafta 3 sefer yapıyor. Böylece Ukrayna’nın verdiği haftalık 7 sefer kotası dolmuş oluyor.

Türk Hava Yolları, Pegasus’un sefer yaptığı Harkiv şehrine 2012’de hat açacağını açıklamış, ancak bu şehre ayrılan kota (7) dolduğu için seferler başlayamamıştı.

thy_ucaklari_

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz