- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna 2. El Eşya Satışını Yasaklıyor

Ukrayna 2. El Eşya Satışını Yasaklıyor sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 821 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna 2. El Eşya Satışını Yasaklıyor

Ukrayna’nın muhalif partileri ülkede çok yaygın olan ikinci el (second hand) eşyaların satılmasını yasaklayan yasa tasarısını parlamentoya sundu.

Kommentarii haber sitesinde yer alan haberde Second Hand adıyla yapılan ticaretin yasaklanmasını amaçlayan 18 Şubat 2013 tarihli 2320 numaralı yasa tasarısının Atavatan Partisi milletvekili Vitaliy Nemilostivıy tarafından hazırlandığı bildiriliyor.

Söz konusu yasa tasarısı, mahkemelerce el konulan malların satışı hariç daha önce kullanılan giysi ve ayakkabıların toptan ve perakende satışının yasaklanmasını öngörüyor.

Yasa tasarısının açıklamasında “Bu yasa tasarısın amacı hafif sanayi mallarının toptan ve perakende satışı kurallarını düzenlemek; sektörde yerli firmaların faaliyetlerini istikrara kavuşturmak, Ukrayna tüketicisine yönelik yüksek kaliteli malların üretimini artırmak; toplumun sağlıklı yaşamının sağlanması için Ukrayna tekstil piyasasında kullanılmış, ikinci el giysi ve ayakkabının satışını önlemek; çevreye verecek olası zararların önüne geçilmektir” deniliyor.

ikinci el eşya-2.el-esya

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz