- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna, AB ile Ortaklık Anlaşması imzalarsa GB’ye giremez

Ukrayna, AB ile Ortaklık Anlaşması imzalarsa GB’ye giremez sitemize 29 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 834 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna, AB ile Ortaklık Anlaşması imzalarsa GB’ye giremez

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin Danışmanı Sergey Glazyev,Ukrayna televizyon kanallarının birine verdiği demeçte Ukrayna’nın Avrupa Birliği Ortaklık Anlaşmasını imzalaması durumunda Rusya, Belarus ve Kazakistan Gümrük Birliği’ne asla giremeyeceğini söyledi.

Unn.com.ua haberine göre Kiev ile AB arasında anlaşmanın imzalanmasından sonra Ukrayna – AB ve Rusya – AB arasındaki ticari rejimler değişeceğine dikkat çeken Glazyev, ‘‘Dolayısıyla Ukrayna hukuki olarak bu birliğe giremeyecek. Çünkü Rusya henüz AB ile ortaklık anlaşması imzalamayı düşünmüyor’’ şeklinde konuştu.

Glazyev bunun yanı sıra Ukrayna’nın Gümrük Birliği’ne katılması durumunda Ukrayna’ya yeni pazarlar ve kaynaklar olmak üzere pek çok fayda kazandıracağını ancak AB ile anlaşma imzalaması durumunda ise Rusya Federasyonu’nun kendi pazarını Avrupa mallarının akışından korumak zorunda kalacağının altını çizdi.

ukrayna-ab

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz