- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Bayrak Günü Kırım’dada törenle kutlandı

Ukrayna Bayrak Günü Kırım’dada törenle kutlandı sitemize 24 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 928 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Bayrak Günü Kırım’dada törenle kutlandı

Simferopol’de  Ukrayna Ulusal Bayrak Günü ve Ukrayna’nın bağımsızlığını elde etmesinin 22. yıldönümü dolayısıyla yapılan törende Ukrayna bayrağı göndere çekildi ve Taras Şevçenko anıtına çelenk konuldu.

 

 

Törene Kırım Parlamentosu Başkanı Vladimir Konstantinov, Kırım 1. Başbakan Yardımcısı Pavel Burlakov, Kırım Başbakan Yardımcısı Aziz Abdullayev ve diğer hükümet yetkilileri katıldı.

 

Ukrayna bayrağının göndere çekilmesinin ardından hükümet mensupları ve törene katılanlar Taras Şevçenko anıtına çelenk koydu.

 

Kırım 1. Başbakan Yardımcısı Pavel Burlakov, verdiği demeçte, “Benim için bu bir bayramdır. Benim Ukrayna’da yaşadığım, benim yurtsever olduğum, devletimin güçlü ve bağımsız olmasını istediğim, çocuklarım Avrupa standartlarına göre yaşamasını istediğim anlamına geliyor” dedi.

 

Bayrak günü 1990 yılından 2003 yılına dek sadece Kiev Belediyesi düzeyinde kutlanmaktaydı. Ancak eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Leonid Kuçma (1995- 2005) 23 Ağustos 2004 tarihinde Ukrayna devletinin tarihine saygı gösterilmesi amacıyla 23 Ağostusu Ukrayna Bayrak Günü olarak ilan eden kararı imzalayınca Ukrayna Bayrak Günü Ukrayna genelinde kutlanmaya başladı.

Bayrağın üstteki mavi şerit temiz gökyüzünü, alttaki sarı şerit ise buğday tarlalarını ifade ediyor.

c91cfe9ded728719db5f9ad2c27bdcf8

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz