- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Eski İçişleri Bakanı Yuri Lutsenko Serbest Bırakıldı

Ukrayna Eski İçişleri Bakanı Yuri Lutsenko Serbest Bırakıldı sitemize 08 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 643 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Eski İçişleri Bakanı Yuri Lutsenko Serbest Bırakıldı

Ukrayna’da, ceza evinde bulunan eski İçişleri Bakanı Yuri Lutsenko, Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in kararıyla serbest bırakıldı.
Ukrayna Ceza Evleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, eski İçişleri Bakanı Lutsenko’nun serbest bırakıldığı belirtildi.
Yanukoviç, bugün yayınladığı kararname ile Lutsenko’nun cezasını sona erdirirken, af listesinde eski Çevre Bakanı Georgiya Filipçuk’un da aralarında olduğu 6 kişinin bulunduğu bildirildi.
Avrupa Birliği Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Komisyon üyesi Stephan Fule, Twitter’dan yayımladığı mesajda, “Yanukoviç tarafından iki kişi serbest bırakıldı. Bu karar problemlerin çözülmesi için ilk ve önemli bir adım” dedi.
Eski İçişleri Bakanı Yuri Lutsenko, 2007-2010 yılları arasında görevinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle, 26 Aralık 2010 tarihinde gözaltına alınarak 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yuri-Lutsenko

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz