- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Feodosyada Çin için hava yastıklı gemi üretildi

Ukrayna Feodosyada Çin için hava yastıklı gemi üretildi sitemize 29 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 748 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Ukrayna Feodosyada Çin için hava yastıklı gemi üretildi

Kefe’de (Feodosya) faaliyet gösteren More gemi inşaat şirketi, 2008 yılında Çin ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Zubr sınıfından hava yastıklı paraşütçü iniş gemisi üretti. Saatte 60 knot hızında gidebilen bu gemi, 500 asker paraşütçü veya 3 savaş tankı veya 10 zırhlı savaş araç veya 8 piyade savaş aracı taşıma kapasitesiNE sahip.

unn.com.ua haberine göre Çin ile yapılan anlaşmaya göreUkrayna Çin için toplam 320 milyon dolar değerinde toplam dört Zubr gemisi üretecek.

Kefe limanında Zubr gemisine römörkler eşlik etti sonrasında gemi dev vinçler sayesinde taşıyıcı gemiye aktarılarak Çin’e uğurlandı.

More şirketinin başı Vitaliy Krivenko, 958 numaralu projenin kendi sınıfında üretilen hava yastıklı gemilerin en büyüğü olduğunu dile getirdi. ‘‘Gemi iskeletinin taşınması esnasında vinçlerin koptuğu ve iki kişinin hayatını kaybettiği kaza dahil olmak üzere tüm mevcut zorluklara rağmen, biz Ukrayna’nın eskisi gibi eşi benzeri olmayan gemilere hayat verdiğini ispatladık. 27’er kişilik üç Çin mürettebata eğitim verdik. Amfibi gemisi askeri mühimmat olmadan yola çıktı. Mühimmatları evine ulaşınca yerleştirilecek. İkinci Zubr gemisi Çin’e yine bu yıl içerisinde gönderilecek. İkisi ise Çin Halk Cumhuriyetinde uzmanlarımızın desteği ile inşa edilecek. Feodosyalı gemicilerimizin başka siparişleri de mevcut. Bunlar: Ukraynalı askeri birlikleri için üretilen ve suya indirilen Marlin adlı küçük tekne ve ayrıca Orlan teknesi teslim edildi; Korall (mercan) sınır koruma gemisi için çalışmalar başlandı’’ şeklinde konuştu.

hava_yastikli-gemi

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz