- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

UKRAYNA: İsterseniz KKTC’yi Tanırız

UKRAYNA: İsterseniz KKTC’yi Tanırız sitemize 21 Mart 2016 tarihinde eklenmiş ve 1.589 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

UKRAYNA: İsterseniz KKTC’yi Tanırız

ukrayna-cumhurbaskani-prosenko

Türkiye ile yakın ilişkiler içinde olan Ukrayna, eğer Türkiye isterse KKTC’yi tanıyabileceğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun 9 Mart 2016 Çarşamba günü Ankara’ya gerçekleştirdiği iki günlük resmi ziyaret çerçevesinde Türkiye-Ukrayna arasında Yüksek Düzey Stratejik Konsey  Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Ukrayna’ya olan desteğini belirtip Kırım’ın Rusya tarafından ilhakının kabul edilmediğini ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü desteklediğini belirtmesi üzerine  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko eğer Türkiye arzu ederse bizde KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini tanıyabiliriz dediği açıklandı.

BİRÇOK ANLAŞMA İMZALANDI

Amerikan basınından alınan habere göre Ukrayna Devlet Başkanı’nın Türkiye’ye ziyaretinin sonucu olarak güvenlik ve savunma alanları da başta olmak üzere bir dizi iki taraflı anlaşmalar imzalandı. Bununla birlikte müzakerelerinin en önemli noktası Ukrayna’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gizli tanıma anlaşması oldu. TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın kaynaklara göre, Poroşenko, Türkiye’nin Ukrayna Kırım’ı geri alma planları desteğine bedel Kıbrıs’ın Türk kısmını resmi düzeyde tanımayı vaat etti.

 

KAYNAK :londragazete.com

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : , ,