- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Pakistan’a Askeri Malzeme İhraç Edecek

Ukrayna Pakistan’a Askeri Malzeme İhraç Edecek sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 599 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Pakistan’a Askeri Malzeme İhraç Edecek

Ukrayna’nın, Pakistan’a 50 milyon dolar tutarında 110 adet tank motoru ve tank yedek parçası satacağı bildirildi.
Geçtiğimiz günlerde imzalanan sözleşmenin süresinin 4 yıllık olduğunu ve tank motorlarının Ukrayna’nın doğusundaki Harkiv Bölgesi’nde bulunan Malışev fabrikasında üretileceği açıklandı.

Abu Dabi’de IDEX-2013 adlı fuarda katılan Ukrayna Devlet Şirketi ‘UKRSPETSEKSPORT’’un Genel Müdür Yardımcısı Vadim Kojevnikov; “Harkiv üretimi tank motorları ve yedek parçalar modern tankların üretildiği ülkelerde de kullanılıyor. Ukrayna’dan hâlihazırda bu tarz teslimatları Çin ve Pakistan’a gerçekleştiriyoruz. Pakistan ile daha önce de işbirliği yaptık. El-Halid isimli tanklar için 300 adet motor ve yedek parça teslim etmiştik” dedi.

Orta Doğu ülkeleriyle görüşmeler yaptıkları belirten Vadim Kojevnikov, ‘UKRSPETSEKSPORT’’ şirketinin birkaç yeni silah anlaşması imzalayacağı konusunda umutlu olduğunu söyledi.

Ukrayna malı tank motorların önde gelen dünya üreticiler ile rekabet edebildiğini belirten Kojevnikov; “Bizler şu anda Alman üreticilerle direkt rekabet edebilen bir şirket olma yolundayız. Çünkü bizim ürettiğimiz tank motorları teknik özellikler bakımından Alman malından daha kötü değil ama fiyat konusunda çok daha ucuz. Bizim amacımız avantajlarımızı kullanmak ve uluslararası pazarda hak ettiğimiz yerini almak.” diye konuştu.

tank

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz