- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Rüşveti AB Yolunda En Büyük Engel Görüyor

Ukrayna Rüşveti AB Yolunda En Büyük Engel Görüyor sitemize 11 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 612 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Rüşveti AB Yolunda En Büyük Engel Görüyor

AB’nin Ukrayna’daki Temsilcisi Yan Tombinskiy, Ukrayna’nın AB ile ortaklık anlaşması yolundaki en büyük engelin rüşvet olduğunu ve Ukrayna’da rüşvet sorununu gündeme getirmeyen bir siyasi polemiğin olmadığını dile getirdi.

Zn.ua sitesinde yer alan habere göre Tombinskiy, ‘‘AB, dört yıldır Ukrayna ile ortaklık anlaşması görüşmeleri yapıyor. Geçtiğimiz sene bu anlaşma paraf edildi, bu sene ise imzalanması gündemde’’ dedi.

Tombinskiy, AB ortaklık anlaşmasının çoğu zaman ekonomik bileşen olarak görüldüğünü ancak AB ile serbest ticaret bölgesi demek, sadece yeni pazarlara çıkma imkanı demek değil aynı zamanda Ukrayna’nın yeniden şekillenmesi ve gelişmesi için büyük imkan ve araçlar dizisi olduğunun altını çizdi.

Tombinskiy, ‘‘İşte bu yüzden biz de bu anlaşmanın hukuk üstünlüğünü, yönetimde yargının, insan haklarını, hak ve özgürlükleri ve demokrasiyi sağlanmasına dikkat çektik’’ dedi.

Bu yolda Ukrayna’nın en büyük engeli rüşvet olduğunu öne süren Tombinskiy, ‘‘Ukrayna’da geçtiğimiz sonbahardan beri bulunmaktayım. Ama şunu söyleyebilirim ki, Ukrayna’da rüşvet meselesine değinilmediği hiç bir siyasi diyalog yok. Bunu Ukrain partnerlerimizin bizzat kendileri de söylemekte. Dolayısıyla artık konuşmadan ziyade icraata geçilmesi lazım’’ şeklinde konuştu.

ukrayna-ab

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz