- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna ve Rusya Doğal Görüşmeleri Sürüyor

Ukrayna ve Rusya Doğal Görüşmeleri Sürüyor sitemize 24 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 790 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna ve Rusya Doğal Görüşmeleri Sürüyor

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Yuriy Boyko ve Rusya’nın en büyük şirketi ve dünyanın en fazla doğalgaz çıkaran kuruluşu Gazprom Başkanı Aleksey Miller, doğalgaz sektöründeki işbirliği hakkında görüştü.

Golos.ua haberine göre, Ukrayna ile Rusya arasında yapılan görüşme gündeminde doğalgaz işbirliği veUkrayna’nın yeraltı doğalgaz depolama tesislerini doldurma vardı.

Ukrayna Enerji ve Kömür Sanayi Bakanı Eduard Stavitskiy,Ukrayna’nın yeraltı doğalgaz depolama tesislerine yönelik uluslararası ilginin oldukça yüksek olduğunu bildirmişti. Sebebi ise doğalgaz fiyatlarının yılın farklı dönemlerinde değişmesi. Polonya, ülkesinde fiyat politikalarını kontrol altında tutma maksadıyla, Ukrayna’nın yeraltı doğalgaz depolama tesisleri ile şimdiden ilgilenmeye başladı. Stavitskiy ayrıca bu ilginin sadece Polonya’dan değil aynı zamanda Macaristan, İtalya, Almanya ve diğer AB üye ülkelerinden de geldiğini ve bu ülkeler ile gerekli görüşmelerin yapıldığını da dile getirmişti.

dogalgaz

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz