- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

‘‘Ukrayna’da şirket açma ve kapama mekanizmaları kolaylaştırıldı’

‘‘Ukrayna’da şirket açma ve kapama mekanizmaları kolaylaştırıldı’ sitemize 14 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.524 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 ‘‘Ukrayna’da şirket açma ve kapama mekanizmaları kolaylaştırıldı’

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in Ukrayna Parlamentosuna gönderdiği mesajın ilk cümlesinde; ‘‘Ukrayna’da şirket açma ve kapama mekanizmaları şeffaflaştırıldı’’ yazılıyor.

‘‘Bugün Ukrayna kolay olmayan bir dönüşüm yolunu güvenle kat ediyor. Ticaret yürütme faaliyetlerinin yeniden düzenlenmesi sayesinde iş yeri açma ve kapatma mekanizmaları şeffaflaştırıldı, izin ve kayıt işlemleri kolaylaştırıldı. Devlet tarafından uygulanan doğrudan denetim daraltıldı, idari hizmetler birleştirildi’’

Unn.com.ua haberine göre; Devlet Kayıt Servisi Başkanı Dmitriy Vorona, Ukrayna’da 1 Temmuzdan itibaren yeni şirket kaydı mekanizmasının yürürlüğe gireceğini, iş açmak isteyen girişimcilerin Kayıt Servisine başvurmaları gerek kalmayacağını bildirdi.

Vorona, ‘‘Artık evden çıkmadan, iş yerlerin kayıt işlemleri rp.irc.gov.ua sitesinden yapılabilecek. Kullanıcıların elektronik imza kilidini bilmeleri ve internet ortamında ödeme yapabilme imkanına sahip olması yeterli olacak. Daha sonrasında ise bu bilgilerin diğer devlet kurumları için örneğin, verdi dairesi için ulaşılabilir hale getirmeyi düşünüyoruz. Dolayısıyla girişimciler ile devlet memurları arasında daha az iletişim sağlanacak. Böylece zaman tasarrufu sağlanacak ve rüşvet vakaları azalacak. Bugün kayıt süreleri kanun ile düzenli ancak yine de zamanında yerine getirilmiyor. Bunların denetimi oldukça zor, çünkü bu görev yerli yönetime verildi. 1Temmuz’dan itibaren kayıt süreleri üzerindeki denetimi arttıracağız. Kayıt süresi tüzel kişiler için tam üç gün, gerçek kişi için ise iki gün olacak. Kayıt sürelerin ihlali durumlarında memurlara idari yaptırım uygulanacak’’ şeklinde konuştu.

ukrayna-bayragi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz