- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’dan İnanç Özgürlüğü İçin Yeni Yasa Çalışmaları

Ukrayna’dan İnanç Özgürlüğü İçin Yeni Yasa Çalışmaları sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 686 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’dan İnanç Özgürlüğü İçin Yeni Yasa Çalışmaları

Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, meclisten inanç özgürlüğü ve cemaatlerin daha rahat faaliyet göstermeleri için yasa tasarısı hazırlamasını istedi.

 Yanukoviç’in inanç ve dini örgütlere özgürlük getirecek bir kanun değişikliği yapmak istediği ifade edildi. Yanukoviç’in gündeme getirdiği yasa tasarısı, dini idareler ve cemaatlerin katılımıyla hazırlanacak.

 

Cumhurbaşkanı Yanukoviç’in talimatı üzerine 12 Aralık’tan sonra kurulacak kabinenin öncelikli işinin inanç özgürlüğü ve dini teşkilatlara elverişli çalışma şartları hazırlamak için gerekli kanunları hazırlamak olacağı belirtildi.

28 Ekim’de yapılan genel seçimlerinin arifesinde 17 Ekim’de ülkedeki bütün dinlerin temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nden kabul eden Yanukoviç, bütün dinlere eşit mesafede olduğunu, yeni yasal düzenlemelerle ülkedeki bütün inançlara eşit hak ve fırsatları tanıyacaklarının garantisini vermişti.

yanukovic

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz