- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukraynadan Suriye’ye 25 bin ton buğday

Ukraynadan Suriye’ye 25 bin ton buğday sitemize 29 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 874 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukraynadan Suriye’ye 25 bin ton buğday 

Ukrayna’nın Odesa bölgesinin İlyiçevsk limanında 25 bin ton Ukraynabuğdayının gemiye yüklenmeye başlandığı bildiriliyor.

Agronews.ru haberine göre Suriye’ye buğday götürecek geminin 29 Nisan günü limandan çıkış yapması bekleniyor. Bazı kaynaklara göre buğday sahibi, Ukrayna Tarım Fonu’ndan satın alan Ukraynalı özel bir şirket. UkraynaTarım Fonu 22 Ocak günü itibarıyla dört büyük şirkete 491,898 milyon grivna (61,48 milyon dolar) değerinde toplam 225,3 bin ton buğday sattı.

Daha önce Ukrayna Tarım Politikaları Bakanlığı ve tahıl piyasası temsilcileri ile imzaladığı memorandum gereğince ihraç edilecek buğday miktarına 6,5 milyon tonluk sınır konulmuştu. Ancak 24 Nisan günü Ukrayna Tarım Politikaları ve Gıda Bakanlığına bağlı Tarım Geliştirme Departmanı Müdürü Vitaliy Sabluk, tahıl ihracatçılarının bu yıl içerisinde Ukrayna’dan sınırsız miktarda tahıl ihraç edebileceklerini açıklamıştı. Ukrayna’nın limitsiz tahıl ihracatı gerçekleştirmek için yeterli kaynaklara sahip olduğunun altını çizen Sabluk, iç piyasadaki tahıl fiyatlarının sabit olduğunu, yeni ekinlerin durumu gayet iyi ve tatmin edici olduğunu bildirdi.

tahıl-tahil-bugday

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz