- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukraynalı kadın korumalar

Ukraynalı kadın korumalar sitemize 11 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 3.124 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Ukraynalı kadın korumalar

Elit müşterilere koruma sağlayan birimin,yüksek topuklu ayakkabı giyen, inci kolyeli ve otomotik silahlı Ukraynalı kadın polisler, kişisel koruma olmak için özel eğitim alıyor.

Polis kuvvetlerinin özel birimi, orman içindeki bir eğitim alanında çalışmalarını yürütüyor. Nadiren üniforma giyilen birimde, genellikle mini etek ve pantolon tercih ediliyor.

Ukraynalı politikacılar ve zengin işadamlarına hizmet veren kadın polisler, korudukları kişilerin ismini ise açıklamıyor.

İçişleri Bakanlığı Akademisi’nde hukuk eğitimi aldıktan sonra koruma olmaya karar veren Viktoria, işi ile ilgili olarak “Annem ve babam polis. Ben de benzer bir iş yapmak istedim” açıklamasında bulunuyor.

8 yıldır eğitmenlik yapan Alexander Tsaplya ise “Kadınlar bu işte daha iyi, daha çabuk tepki veriyorlar. Erkekler, saldırıya uğradıklarında stratejiye yoğunlaşırken, kadınlar sezgileri ile tepki veriyorlar. Üstelik iş stresini de daha iyi yönetebiliyorlar” diyor.

Her yıl 200 kadın polisin başvuru yaptığı birime, yalnız 7 kişi kabul ediliyor.

Alexander Tsaplya, koruma olabilecek kişilerin tehlikeyi sezebilmesi ve en zor anlarda bile duraksamadan görevini yapabilmesi gerektiğini belirtirken; birim sözcüsü Svetlana Vladimirovna, müşterilerinin yüzde 70’ini işadamları ve ailelerinin oluşturduğunu, politikacı ve bürokratlara hizmet verdiklerini de ifade ediyor.

Der Spiegel’in haberine göre; birimde iki çocuk sahibi olan kadın polisler ise görev yapamıyor.  Üç yıl önce evlenen Katja, “Eşim kariyerimi destekliyor. Ama bebek sahibi olmak istiyoruz. Ancak ikinci bir çocuk düşünürsek bu işte çalışamam” diye konuştu.

ukrayna-kadin-polisleriukrayna-nin-kadin-polis-leri

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :