- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’lılar Karamsar

Ukrayna’lılar Karamsar sitemize 11 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 782 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Ukrayna’lılar Karamsar

Ukrayna’lılar, kendi ülkeleri ile ilgili oldukça karamsar düşüncelere sahip olup Belarus’ta ve Rusya’da yaşamın biraz daha iyi olduğunu düşünüyor. Ancak favorileri ise Avrupa.

Reyting grubunun anket çalışması sonuçlarına göre ankete katılan Ukraynalıların yüzde 70 – 80’ni için Ukraynaişsizliği, fakirliği, rüşvet, zengin fakir arasındaki uçurumu ifade ediyor. Yüzde 60’ı ülkeyi ekonomik kriz, yüzde 40’ı ise gerileme ile bağdaştırıyor. Avrupa hakkındaki düşünce ve oranı ise şöyle: gelişmiş ekonomi (%61), göçmen sayısının yüksekliği (%59), yüksek eğitim düzeyi, refah (%56), vatandaşların kendi haklarını savunma (%54), yeni teknolojiler (%54), gelecek ile ilgili güven (%52), adalet (%52), yaşan güvenliği (%52), gelişmiş demokrasi (%51), yasalara saygılı vatandaşlar (%49), ifade özgürlüğü (%48), istikrar (%46), kadın erkek hakları eşitliği (%45), kendi işini kurma imkanı (%45), ulaşılabilir tıbbi imkanlar (%37).

Anket sonuçlarına göre Ukrayna tüm alanlarda Belarus ve Rusya’nın gerisinde. Ukrayna’nın Belarus ve Rusya’yi geçtiği ve Avrupa’nın az gerisinde kaldığı konular ise ifade özgürlüğü ve kadın erkek hakları eşitliği olmuştur.

Ukraynalıların Belarus ve Rusya ile ortak gördüğü yanları kültür ve dil ayrıca ortak geçmiş.

Avrupa ve Belarus’a nazaran Ukrayna (%39) ve Rusya (%69) doğal kaynakları çağrıştırıyor.

Ukrayna güçlü hükümeti neredeyse çağrıştırmıyor (%2). Güçlü hükümetin Rusya ve Belarus’ta (%40), Avrupa’da (%25) olduğu düşünülüyor.

Bunun yanı sıra Ukrayna (%12), Rusya (%25), Belarus (%33) sansürü çağrıştırıyor.
Reyting sosyal grubu, anket çalışmalarını 15 – 28 Mart arası 2000 gönüllü ile yüz yüze röportaj metodu ile gerçekleştirdi. Araştırma hata olasılığı ise 0,95 olarak hesaplanmıştır.

ukraynalilar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :