- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’nın AB Üyeliğine Polonya’dan Destek Geldi

Ukrayna’nın AB Üyeliğine Polonya’dan Destek Geldi sitemize 11 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 629 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’nın AB Üyeliğine Polonya’dan Destek Geldi

Polonya Radyosu’nun haberine göre; Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski, Perşembe günü (9 Mayıs) Londra’da İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile yaptığı görüşme esnasında, Kiev’in Avrupa siyasetini desteklemek adına AB’nin Ukrayna ile üyelik anlaşması imzalaması, Ukrayna devletinin ise gerekli anlaşma şartlarını yerine getirmesi ve yasaları onaylaması gerektiğini dile getirdi.

rbc.ua haberine göre Nisan sonu Kiev’e yaptığı ziyaret esnasında Ukrayna’nın AB şartlarını yerine getirmesi için üç kritik ayı kaldığını hatırlatan Sikorski, ‘‘Ortaklık anlaşmasının imzalanması ümidi ile Ukrayna’dan ayrılıyorum. Ukrayna Cumhurbaşkanı ve muhalefetin, Ukrayna’nın Avrupa entegrasyonu için gerekli tüm yasal mevzuatın hazırlanması için oldukça kararlı olduklarını görüyorum. Ancak zaman kısıtlı. Eğer şu anda karar alınması gerekseydi, AB’nin cevabı ‘hayır’ olacaktı diye düşünüyorum’’ şeklinde konuşmuştu.

‘‘Avrupa Birliği, Ukrayna ile ortaklık anlaşması imzalamada kararlı. 25 Nisan günü Polonya, Hollanda ve Danimarka Dışişleri Bakanların yapmış olduğu ziyaret, AB – Ukrayna Ortaklık Anlaşmasının imzalanması için hazır olunduğunun bir göstergesi’’ şeklinde konuşan Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Departmanı Müdürü Yevgeniy Perebiynis, gerekli onayı Avusturya’nın da verdiğini bildirdi.

ukrayna-ab

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz