- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

UKRAYNA’YA GİRİŞLER ZORLAŞIYOR

UKRAYNA’YA GİRİŞLER ZORLAŞIYOR sitemize 05 Kasım 2018 tarihinde eklenmiş ve 1.088 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

UKRAYNA’YA GİRİŞLER ZORLAŞIYOR

Yeni  yasa tasarısında neler var?

 

Avrupa Birliği üyeliği yolunda hızla ilerleyen Ukrayna, yabancıların Ukrayna’ya gelmesi ve vatandaşlık almasını zorlaştırıyor.

Avrupa Birliği (AB) ile vizesiz dolaşıma sahip Ukrayna vatandaşlığını almak daha da zorlaşacak. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun, Ukrayna Parlamentosu (Verhovna Rada)’na vatandaşlığa kabul ile ilgili bir yasa tasarısı sundu.
Yeni yasayla yabancılar için vatandaşlığı kazanma gerekçeleri yeniden düzenlenecek, vatandaşlık verilmesi için ek şartlar gelecek. Yasa geçmesi halinde vatandaşlığa başvuran kişinin geldiği ülkeye de bakılacak ve bazı ülkelerin (redaktörün ilavesi: Rusya Federasyonu da dahil olmak üzere, Suriye, Irak, Afganistan, Somali gibi göç riski taşıyan ülkelerin…) vatandaşlarına hiç verilmeyecek.
Ukrayna’da suça karışan veya mahkumiyet alan kişilerin de vatandaşlık başvuruları reddedilebilecek.
Ayrıca, yasa tasarısı ile vatandaşlık verme konusuna karar verme yetkisine haiz kurumlar yeniden düzenlenecek.

MİLLİ GÜVENLİK RAPORU ETKİLİ OLDU
Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi (RNBOU) geçtiğimiz günlerde vatandaşlık konusunda bir rapor sunmuştu.
RNBOU, raporunda “Ukrayna Vatandaşlığı Hakkında Kanun” taslak değişikliklerini destekledi ve cumhurbaşkanından, yasanın görüşülmesi için, Verhovna Rada’ya sunmasını önerdi.

UKRAYNA’YA GELMEK DE ZORLAŞACAK
Poroşenko’nun teklif ettiği yasanın, Verhovna Rada’dan geçmesi halinde, sadece Ukrayna’nın vatandaşlığını elde etmek zorlaşmakla kalmayacak, göç riski olan ülke vatandaşlarının Ukrayna’ya gelmeleri de kısıtlanacak.
Göç riski olan ülkelerden Ukrayna’yı ziyaret etme niyetinde olanlar, öncelikle elektronik (online) şekilde ön onay için başvuracak. Ön başvuru onaylanırsa girişlerine izin verilecek.

Yasaya birlikte, Ukrayna’nın bağımsızlığını kazandığı 1991 yılı öncesinden bu tarafa ülke topraklarında yaşayan ve hala vatandaşlık almayanlar da bu haklarını kaybedecek.

 

Real Busines Cosulting Company

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz