- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Viktor Yanukoviç’in büyük oğlu Aleksandr en Zengin İşadamı tahtına oturdu

Viktor Yanukoviç’in büyük oğlu Aleksandr en Zengin İşadamı tahtına oturdu sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 651 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Viktor Yanukoviç’in büyük oğlu Aleksandr en Zengin İşadamı tahtına oturdu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in büyük oğlu Aleksandr, kamunun 2012 yılında yapılan kömür sektörü Aleksandr- Yanukovicihalelerinin dörtte birini kazanarak Ukrayna’nın en zengin işadamı Rinat Ahmetov’u liderlikten etti.
Aleksandr Yanukoviç’in kontrolü altındaki şirket, kamunun toplam 28,13 milyar grivna tutarındaki kömürcülük ihalelerinden 7,09 milyar grivnalık pay kaptı ve bu alanda liderliğe yükseldi.

Viktor Yanukoviç ve onun oğluna yakın çevreler tarafından kontrol edilen 18 şirket var.

Kontrolü altında 7 şirketi olan Rinat Ahmetov’un grubu ihalelerden 3,67 milyar grivna pay alarak ikinci yerde bulunuyor. Üçüncü yerde, 2, 89 milyar grivna ile 6 şirketi bulunan Bölgeler Partisi Milletvekili Yuriy İvanyuşçenko’nun grubu var. Dördüncü sırada Bölgeler Partisi Milletvekili Aleksandr Yefremov’un ailesine ait olan 5 şirket de 1,55 milyar grivnalık ihale kazandı. Beşinci yerde devlet madenlerinde elektrik sağladığı için 4,24 milyar grivnalık ihale kazanan “Bölgesel Ağ” adlı kamu şirketi oldu.

Genel olarak dört ana grup ve bir devlet şirketi toplam olarak 19,44 milyar grivnalık müteahhitlik ihalesi kazandı.

Kalan 8,69 milyar grivnayı yıl boyunca 10 milyar grivnalık müteahhitlik ihalesi alan yaklaşık 100 şirket arasında paylaşıldı.

viktor-yanukovic

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz