- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Viktor Yanukoviç’ten İtiraf: Hata yaptım!

Viktor Yanukoviç’ten İtiraf: Hata yaptım! sitemize 05 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.083 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Viktor Yanukoviç’ten İtiraf: Hata yaptım!

 Rusya’dan Asker İstemem Hata İdi…

yanukovic

Ukrayna’nın devrik devlet başkanı Viktor Yanukoviç, Associated Press ajansı ve Rus devlet televizyonu NTV ile röportaj  yaptı.

Röportajda  gözleri dolan Yanukoviç, Rusya’dan asker göndermesini talep etmesinin hata olduğunu söyledi!

 

“Kırım bir trajedi, büyük bir trajedi” diyen Yanukoviç, iktidarda kalmış olması halinde böyle bir durumun yaşanmamış olacağını savundu.

Hakkındaki yolsuzluk iddialarını da yalanlayan Yanukoviç, başkent Kiev’in dışındaki rezidansını kendi parasıyla yaptırdığını ileri sürdü ve şubat ayındaki gösteriler sırasında yaklaşık 80 protestocunun keskin nişancı ateşiyle öldürülmesinde sorumluluğunun bulunmadığını da iddia etti.

Yanukoviç,  Kırım’ın yeniden Ukrayna’ya katılması için müzakerelerde bulunmak üzere Rusya lideriyle yeni görüşmeler yapmayı umduğunu aktardı.

yanukovich

Devrik lider, “Kırım’ın azami ölçüde bağımsız ancak Ukrayna’nın parçası olabileceği yollar aramalıyız” diye konuştu.

Yanukoviç ayrıca Kırım’da mart ayında yapılan referandumun, Ukrayna’daki radikal milliyetçilerin tehditlerine bir yanıt olduğunu düşündüğünü ifade ederek, Rusya’dan Ukrayna halkını korumak için ülkeye asker göndermesini talep etmesinin hata olduğunu söyledi ve “Yanıldım. Duygularımla hareket ettim” dedi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz