- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Viktor Yuşenko “Rusya Çöküşün Başında”

Viktor Yuşenko “Rusya Çöküşün Başında” sitemize 26 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 710 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Viktor Yuşenko “Rusya Çöküşün Başında”

Ukrayna ana akım basın kuruluşlarına göre Ukrayna eski devlet başkanı Viktor Yuşenko Kiev gazetesine verdiği bir röportajda Rusya’nın yaklaşan çöküşün hakkında konuştu. Yuşenko kısaca şunları belirtti:

“Mevcut Rusya yavaş yavaş gerilen bir yay gibidir. Serbest bırakılma zamanı bir zaman ve fırsat sorunudur. İç koşullara bağlıdır, ya da muhtemelen bazı dış faktörler buna sebep olacaktır. Rusya’nın ana sorununun ne olduğu bana sorulsaydı cevabım şu olurdu: “Otokrasi dış görünüşünde bir federasyon maskesidir.”

Diğer yandan emperyalist tutkular çok fazladır ve diğer yandan da Rusya 130 öz-bilincini uyanış halinde olan ülkeden oluşmaktadır.

İki ay önce Rusya parlamenterlerinden gazetecilere farklı kesimden insanların katıldıkları bir TV tartışması izledim. İki konuyu tartıştılar: 2020′de Rusya ve 2030′da Rusya ve ilginç olan şey: her bir yıl için dört tahmin yapıldı ve Rusya’nın 2020 yılında mevcut sınırları içinde olacağına ilişkin hiçbir tahmin yapılmadı. Rusya, bir Rus yazarın dediği gibi son kullanma tarihi geçmiş bir üründür.”

viktor-yuşenko

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :