- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Viyana’da Kiev Günleri Başladı

Viyana’da Kiev Günleri Başladı sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 798 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Viyana’da Kiev Günleri Başladı

– Kiev Günleri, Avusturya’nın başkenti Viyana’da bugün (22 Nisan) başlıyor. Ukrayna’nın başkenti Kiev, üç gün boyunca sadece milli kültürünü değil aynı zamanda yatırım projelerini de tanıtacak.

Ukrayna Bakanlar Kurulu basın servisinden yapılan açıklamada Kiev Günleri etkinlikleri çerçevesinde yapılacak olan ve 25’e yakın Kiev şirketi ile 70’e yakın Avusturya şirketinin katılacağı iş forumu esnasında Kiev Valiliği, ‘Kiev’de Yatırım Programı’nın tanıtımını yapacak.

Kiev Valisi Aleksander Popov’un, Siemens ve Famed gibi uluslararası dev şirketleri ziyaret ederek, en yeni teknolojiler ile tanışması planlanıyor.

Kiev heyeti, Viyana şehir yöneticileri ile bir takım resmi protokol görüşmeleri yapacak.

Bunun yanı sıra Viyana’nın 19. bölgesinde Ukraynalı Kozaklar Anıtı’nın açılışı dahil olmak üzere bir takım kültürel etkinliklerin yapılacağı bildirildi.
Stadthalle konser salonunda Ukrayna Pavel Virskiy Milli Akademik Topluluğu’nun gösterisi yapılacak.

Bilindiği gibi Kiev ve Viyana, dostluk ve işbirliği memorandumunun imzalandığı 1992 yılından bu yana kardeş şehir. Kardeş şehir ilişkilerin 20. yıldönümünde Viyana Belediyesi Başkanı’nın 2012 yılında Kiev’i ziyareti esnasında iki başkent arasındaki işbirliğini derinleştirme memorandumu imzalandı.

Geçtiğimiz yılın sonbaharında Kiev’de düzenlenen Viyana Günleri etkinlikleri esnasında Kiev Viyana Forumu düzenlenmişti. Forumun en önemli konusu, enerji tasarrufu, katı atık dönüşümü, altyapı gelişimi, turizm, inşaat ve diğer alanlarda şehrin gelişimini sağlayacak teknoloji ve stratejiler olmuştu.

viyana

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz